Analýza nákladových položek

Analýza nákladových položek společnosti

Náš tým pro Vás zpracuje analýzu Vašich nákladů a doporučí, jaké komodity / služby jsou vhodné pro následné detailní cenové i procesní posouzení. Analyzujeme data, která od Vás dostaneme, zpravidla export dat z interního účetního systému za vybrané časové období. Provedeme rozbor Vašich dodavatelských smluv a následně doporučíme další kroky pro zvolené nákladové kategorie z pohledu vhodnosti k předjednání, objemu i ve vztahu k případně končícím dodavatelským smlouvám.

Kompletní zajištění výběrových řízení

Na základě analýzy nákladových položek a jejich nákupních procesů jsme schopni exaktně definovat důležité parametry a rozhodovací kritéria pro zajištění transparentních a otevřených výběrových řízení pro klienta.

Pro naše klienty zajišťujeme níže uvedené aktivity:

  • Tvorba zadání výběrových řízení s odpovědnou osobou klienta včetně analýzy smlouvy mezi klientem a stávajícím dodavatelem (dodací, platební a sankční podmínky)
  • Získání aktuálních cenových podmínek a možností z trhu
  • Analýza, shrnutí a prezentace předložených nabídek
  • Oslovení a komunikace s dodavateli, řešení dotazů, osobní schůzky u klienta, prezentace řešení / nabídek
  • Smluvní jednání s dodavateli, případně i osobní u klienta
  • Manažerské shrnutí z výběrového řízení pro prezentaci managementu společnosti

Nákupní procesy

Součástí analýzy nákladových položek není jen, za jakých podmínek nakupujete, ale velmi důležitou roli zde hraje i to, jak se dnes u Vás nakupuje. Zaměřujeme se na kontrolu, transparentnost a jednoduchost celého nákupního procesu. Navrhujeme inovativní řešení a podílíme se na implementaci změn. Po dohodnutou dobu u zákazníka sledujeme dopad implementovaných změn a v případě potřeby děláme úpravy.